Taimede Kasvatamine


KUIDAS MA TAIMI KASVATAN
Mul väga palju kodus taimede kasvatamiseks ruumi ei ole ja seega on ka kogused, mida ma kasvatan piiratud. Suured ja soojad kasvuhooned on unistuste tuleviku teema (hoiame näpud risti :D), aga olen välja nuputanud parimad lahendused praegustes tingimustes kasvatamiseks.
Ruumi kokkuhoiuks olen kasutusele võtnud taimeriiulid - nii saan kuni 2,5 meetri kõrgusel alal 3-4 korda rohkem taimi kasvatada samal põrandapindalal. Enne taimelampide soetamist tegin korraliku uurimustööna endale selgeks, kuidas lambid töötavad, milline on hea ja milline on halb lamp, ning milline lamp vastaks minu vajadustele. Valituks osutusid Mars Hydro SP150 LED lambid, millel on täis-spektrumiline valgus, mis toetab taime igas kasvufaasis (saan ka õisi ja vilju kasvatada lampide all võrreldes lillade lampidega, mida saab kasutada vaid taime roheliste osade kasvatamiseks), ning lambid ei lähe liiga kuumaks, et oleks oht kõrvetada taimed tipust ära. Ning footonite väljalaske võime pindala kohta on ka parjalt kõrge, mis tõttu saan lambid üpris kaugele taimedest asetada ja suurendada valgustavat ala. 
Ilmade soojenedes hakkan jahedamat taluvaid taimi välistingimustega harjutama ning kasutan ära rõdu ja ka kasvuhoone pinda, millega vabastan ka lopsakatele soojust armastavatele taimedele riiulitel rohkem ruumi - päevaks taimed õue, ööseks külmakraadide eest tuppa peitu. Ja täitsa soojade ilmad kohalejõudmisega kolivad kõik ülejäänud taimed ka tasapisi iga päev pikemaks ajaks õue või kasvuhoonesse :).